TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Parklar Için Mahkeme Son Noktayı Koydu! 30.07.2018/ Burasıdüzce

GENEL MERKEZ
30.07.2018 (Son Güncelleme: 30.07.2018 15:49:08)

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın, Düzce Belediyesi tarafından İnönü, Avni Akyol ve Konak Parklarının resmi kurum alanı ve ticari alana dönüştürülmesine yönelik açtığı ve kazandığı davalar, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 5.İdari Dava Dairesi tarafından onandı. Kararla birlikte parkların gerçek işlevi olan vatandaşın hizmetine sunulması için adımların atılması kaldı.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın, Düzce Belediyesi tarafından İnönü, Avni Akyol ve Konak Parklarının resmi kurum alanı ve ticari alana dönüştürülmesine yönelik açtığı ve kazandığı davalar, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 5.İdari Dava Dairesi tarafından onandı. Kararla birlikte parkların gerçek işlevi olan vatandaşın hizmetine sunulması için adımların atılması kaldı.

 

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından, 2015 yılında Düzce Merkez, Uzunmustafa Mahallesi 746 parselin resmi kurum alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan dava ile yine Düzce Merkez, Kültür Mahallesi 41 ada 2 parselde ticaret fonksiyonlu yapıların bulunduğu bölümün ticaret alanı olarak düzenlenmesine yönelik Düzce Belediye Meclisi kararına karşı açılan davalar, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 5. İdari Dava Dairesi tarafından onandı.

 

 

Buna göre alınan kararlar neticesinde bahsi geçen İnönü, Avni Akyol parklarının ticaret alanı olarak kullanılmasının önüne geçilirken, Konak Parkının bulunduğu alanında resmi kurum alanı olarak düzenlenmesi resmen iptal edilmiş oldu.

 

Habere buradan ulaşabilirsiniz 

 

Okunma Sayısı 145