TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Antalya Türkiye`dir!

GENEL MERKEZ
30.01.2019 (Son Güncelleme: 28.02.2019 10:00:32)

Antalya ve çevresinde gerçekleşen şiddetli fırtınaya ilişkin Antalya Şube Yönetim Kurulumuz tarafından basın açıklaması yapıldı.

 

ANTALYA TÜRKİYE`DİR! 

 

Küresel iklim değişikliğinin sadece bir söylem olmaktan çıkıp sonuçlarını doğrudan hissetiğimiz bir gerçeklik olduğu zamanları yaşıyoruz. En son Antalya`da yaşanan doğal afetle de gördük ki konu ile ilgili hiçbir hazırlığımız yok. Bilakis sürecin etkilerini artıracak uygulamalara devam ediyoruz. Fosil yakıt kullanımındaki artış, yeşil alanların giderek azalması, yapılaşmayı teşvik eden imar barışı gibi kararlar, iklim değişikliğinin etkilerinin daha da yıkıcı olmasına yol açan temel etkenler. Daha fazla can ve mal kayıplarına uğramamamız için bir an önce akılcı ve sürdürülebilir kararlar alıp uygulamamamız gerekiyor. Daha fazla beklemeye vaktimiz yok! 16 yaşındaki çevre aktivisti Greta Thunberg`in çağrısını yineliyoruz: ‘Evimiz yanıyormuş gibi hareket etmenizi istiyorum`, çünkü evimiz ve canımız yanıyor!

 

Antalya`da meydana gelen doğal afette zarar gören tüm Antalya halkına, bitkisel ve tarımsal üretim yapan dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

Antalya Şube Yönetim Kurulu 

Okunma Sayısı 140
Fotoğraf Galerisi