TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Mayıs / 2019 Perşembe Sohbetleri 2. Etkinliği Gerçekleştirildi.

GENEL MERKEZ
31.05.2019 (Son Güncelleme: 25.06.2019 09:29:03)

Etkinliğimiz 30 Mayıs 2019 tarihinde Oda Genel Merkezinde “Mühendis ve Mimarların Mesleki Sorumluluğu” konusu TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Metalurji Yük. Müh Cemalettin Küçük anlatımıyla gerçekleşti.

 

Etkinliğimiz 30 Mayıs 2019 tarihinde Oda Genel Merkezinde "Mühendis ve Mimarların Mesleki Sorumluluğu" konusu TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Metalurji Yük. Müh Cemalettin Küçük anlatımıyla gerçekleşti.

Yaşam alanlarımız ve ekolojik sorunlar alt başlığı üzerine sunumda insanca yaşanabilir bir toplum ekolojisi oluşturulabilmenin önemine vurgu yapıldı. Fosil yakıt tüketiminin küresel boyutta bir iklim krizi getirmesi herkesi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendirilmesine sebep olurken bu enerji kaynaklarının da doğa için ne kadar uygun olduğu, doğaya ne kadar zarar verdiğine değinen Sn. Cemalettin Küçük, enerji taleplerimizi ve yaşam biçimlerimizi tekrar gözden geçirmemizi sağladı. 

Sermayenin, yeryüzündeki bütün kaynakları acımazsızca tüketirken doğaya büyük zararlar verdiği ve bunun önüne geçilmesi gerektiğine değinen Sn. Küçük, katılımcılarla çıkmaza giren Neoliberal politikaların üzerimizdeki baskısını ve hayatlarımızı nasıl etkilediğini konuşuldu.

Yaptığı sunum için Sn. Cemalettin Küçük`e ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 

Okunma Sayısı 86
Fotoğraf Galerisi