TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Iç Mimarlar Oda`sından Oda`mıza Ziyaret

GENEL MERKEZ
05.07.2019 (Son Güncelleme: 16.07.2019 12:11:00)

4 Temmuz 2019 tarihinde Oda Genel Merkezinde Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile İç Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldi.

 

4 Temmuz 2019 tarihinde Oda Genel Merkezinde Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile İç Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldi. Toplantıda; Peyzaj Mimarları Odası Oda Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, 2. Başkan Yasin Otuzoğlu, Genel Sayman Barış Işık, Yönetim Kurulu Üyeleri Gizem Karabay Can ve Barış Ekmekçi ile İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, Genel Saymanı Naci Yalçın, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sıla Özdemir, Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim Oğur yer aldı.

Toplantıda; Yükseköğretim Kurulu, Devlet Personel Başkanlığının görüşü doğrultusunda 2012 yılında almış olduğu kararı iptal ederek, İç Mimar Programı ile Peyzaj Mimarlığı Programı mezunlarının Mimarlık eğitimine eşdeğer bir eğitim almadıklarından Mimar kadrolarına atanmalarının uygun olmadığı kararı üzerine görüşüldü.

İlgili karar için yapılan itirazlar ve açılan davalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişi yapıldı. Mevzuat çalışmalarına ilişkin birlikte ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. 

Okunma Sayısı 73
Fotoğraf Galerisi