TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Makamında Ziyaret Edildi.

BURSA
08.07.2019 (Son Güncelleme: 11.07.2019 09:55:41)

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Yönetimi, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar`ı makamında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

 

Peyzaj Mimarları Odası Bursa şube başkanı Necla Özkaplan Yörüklü ziyaretinde Peyzaj Mimarı istihdamı, kentlerdeki peyzaj gerekliliği, İmar Kanunu‘nun uygulanması, proje önerileri ve değerlendirmeleri üzerine karşılıklı sohbette bulundu.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar peyzaj mimarlarının ve Peyzaj konusunu önemsediklerini dile getirerek yapılan çalışmalarında Peyzaj Mimarları Odasını her zaman yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

 

Peyzaj yoksa Marka Kent de yok..

"Her ne yaparsanız kente peyzaj olmadan asla halkın yaptığınız işi beğenmesi mümkün değildir.

 

Osmangazi ilçesi nüfusu 1 milyona yaklaşan Bursa‘nın en büyük ilçelerinden birisi olup 136 Mahallesi ile yapılacak her çalışmada öncü ve örnek olmaya aday bir belediye olmalıdır.

 

Biz peyzaj mimarları olarak kentlere gönül verdik bu işlere Sevdalıyız Bu nedenle size sunmuş olduğumuz bu raporda bulunan projeleri düşünceleri lütfen Kent için inceleyin ve uygulayın. Biz bunları günlerce düşündük tasarladık karşılığında para pul istemiyoruz.

 

Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz hep birlikte nefes alıyoruz. Bu kentin yönetimine bildiğimiz bilginin uygulanmasına halkın ihtiyacı var bizlerinde bilgimizin zekâtını bu şekilde ödememiz gerekiyor " dedi.

 

Okunma Sayısı 34
Fotoğraf Galerisi