TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Pmogenç 12. Yaz Okulu/ Kampı Ankara`da Başladı

GENEL MERKEZ
02.09.2019 (Son Güncelleme: 11.09.2019 10:53:25)

Odamızın her yıl düzenlemekte olduğu ve bu yıl TMMOB’un ev sahipliğinde TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi / Ankara‘da onikincisinin düzenleyeceğimiz öğrenci yaz okulu/kampında; öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve Oda Yönetim Kurulu Üyelerimizle, teori ve pratiğin birleştiği, kolektif üretim ve birlikte karar alma süreçlerinin örgütlülük bilinci ile bir araya geldiği etkinliğimiz başladı.

Odamızın her yıl düzenlemekte olduğu ve bu yıl TMMOB`un ev sahipliğinde TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi / Ankara‘da onikincisinin düzenleyeceğimiz öğrenci yaz okulu/kampında; öğrencilerimiz,  akademisyenlerimiz ve Oda Yönetim Kurulu Üyelerimizle, teori ve pratiğin birleştiği, kolektif üretim ve birlikte karar alma süreçlerinin örgütlülük bilinci ile bir araya geldiği etkinliğimiz başladı.

1 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen tanışma toplantısında, Odamızı temsilen Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Oda teknik personelleri Burak Sevim ve Bilal Emre Aslan 14 üniversiteden 44 öğrenci katılımcı ile birlikte, Prof. Dr. Halim Perçin, Prof. Dr. Oğuz YILMAZ, Mehmet Cemil Aktaş ve Harun Kılıçoğlu büyük emek ve destek verdikleri yaz kampında; peyzaj mimarlığı öğrencileri ile bir araya gelmeye devam ediyorlar.

Çalışma alanı olarak belirlenen; Mimar Kemalettin Bey tarafından Ankara`nın başkent olmasıyla birlikte, Birinci Ulusal Mimarlık Dönemi`nin anıtsal örneklerinden biri olan TCDD Garı ve yakın çevresi Yaz Okulu/Kampı çalışma alanı olarak belirlendi. Tarihi ve kültürel değerlerimizi korumak adına yapılacak çalışmada yerinde inceleme yapmak için tüm katılımcılarla birlikte ikinci gün alanı gezdiler.

Odamız ilke ve amaçları etrafında hem mesleğimizin gelişimine hem de okumuş insanlarının ülkesine karşı olan sorumluluklarının farkındalığının bir üretim süreci olarak değerlendirdiğimiz Yaz Okulu/Kampımız bir kez daha umut ve başarı ile başladı.


Okunma Sayısı 256
Fotoğraf Galerisi