TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

14. Donem Olağan Merkez Delegasyon Genel Kurulu Ve Seçimleri Tamamlandı

GENEL MERKEZ
05.02.2020 (Son Güncelleme: 14.02.2020 09:26:40)

Yüksek Seçim Kurulu tarafından gerçekleştirilen delegasyon seçimi sonucunda Odamız 14. Olağan Genel Kurulu’nda oy kullanacak olan Genel Merkezin delegeleri belirlendi.

Oda‘mızın 2020-2022 Çalışma Dönemini belirleyecek olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 12. Olağan Genel Kurul ve Seçim süreci Genel Merkez Delegasyon Seçimleri ile 1-2 Şubat 2020 tarihinde Ankara‘da başladı.

1 Şubat 2020 tarihinde TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası`nda Genel Merkez‘e bağlı tüm üyelerin katılımına açık olarak yapılan Genel Merkez Delegasyon Genel Kurulu, Divan Seçimi ile başladı. Divan Başkanı Müfit Hatat, Başkan Yardımcısı Pınar Naime Kırçın, Raportörler Bilal Emre Arslan ve Merve İlkiz Durmuş Bayrak olarak oy birliği ile kabul edildi. Divan seçiminin sonrasında Oda Başkanı Ayşegül Oruçkaptan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Açılış konuşması sonrasında TMMOB Kadın Komisyonu Başkanı Işık Gürbulak TMMOB çatısının önemini anlatan konuşmasının ardından iyi bir genel kurul geçirilmesini diledi. Ardından, Oda Genel Sekreteri Songül Top, Genel Merkez 13. Dönem Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında sunum yaptı. Bu sunum sonrasında dilek ve önerilerini belirtmek üzere kürsü kullanmak isteyen üyelere Divan Başkanı tarafından söz verildi. Afife Baş söz alarak yeşil şehirler ve kırsal planlama konularında peyzaj mimarlarının daha aktif rol alması gerektiğine vurgu yaptı. Sonra sırasıyla Hüseyin Durkut, Fuat Karaaslan, Engin Deniz söz isteyerek Odamızın geçmiş ve bugününü kıyaslayan örneklerle örgütlenmenin önemini anlatan konuşmaların ardından 02.02.2020 Pazar günü yapılacak olan seçimlere aday olan delegasyon listeleri divana iletildi. İletilen asil ve yedek delege adaylarının isimleri Divan Başkanlığı tarafından okunarak kabul edildi. 

02.02.2020 Pazar günü ise Oda Genel Merkez‘inde delegasyon seçimleri gerçekleştirildi. Sabah saat 09.00‘dan akşam saat 17.00‘ye kadar süren oy verme işleminin tamamlanması ile sandıklar Yüksek Seçim Kurulu yetkililerince açılarak sayıldı. Gerçekleştirilen oylama sonucunda, "Çağdaş Peyzaj Mimarları" delegasyon listesi Mart ayında Ankara‘da gerçekleştirilecek olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 14. Dönem Olağan Genel Kurulu‘nda temsil hakkını elde etti.

2020-2022 Çalışma Dönemini belirleyecek olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Olağan Genel Kurul ve Seçim süreçleri tüm şubelerimiz ile birlikte devam ediyor. Önümüzdeki günlerde; 8-9 Şubat‘ta İstanbul‘da, 15-16 Şubat‘ta Adana, İzmir, Bursa ve Trabzon‘da, 22-23 Şubat‘ta Antalya‘da delegasyon seçimleri ve Şube Yönetim Kurulu seçimleri gerçekleştirilecek. Şube delegasyon seçimlerinde temsil hakkı elde eden delegasyon listelerinin asil üyeleri ise Mart ayı sonunda Ankara‘daki Genel Kurulumuzda bir araya gelecek.

14. Olağan Genel Kurul öncesi, tüm Genel Merkez‘e bağlı üyelerin katılımına açık olarak gerçekleştirilen Genel Merkez Delegasyon Seçimlerine katılma sorumluluğunu gösteren ve Oda örgütlülüğümüzün gelişimine katkı sunan tüm üyelerimize teşekkür eder, 14. Çalışma Dönemine Delege olarak seçilen Odamız Genel Merkez Delegasyonuna başarılar dileriz.

Okunma Sayısı 373
Fotoğraf Galerisi