TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Iı. Kentsel Tasarım Sempozyumu Tarih Ve Yer Değişikliği

GENEL MERKEZ
13.02.2020 (Son Güncelleme: 04.03.2020 11:18:47)

İlk duyurumuzda 21-22 Şubat 2020 tarihlerinde İTÜ Taşkışla’da gerçekleştirilecek bilgisiyle çıktığımız II. Kentsel Tasarım Sempozyumu, maalesef İTÜ yönetiminin salonlarını TMMOB’a bağlı Meslek Odalarına kullandırmama kararı sebebi ile bize tahsis edilmiş salonun rezervasyonu iptal edilmiştir. Bu sebeple Sempozyumumuz 27-28 Şubat 2020 tarihlerinde Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi’nde gerçekleşecektir.

 İlk duyurumuzda 21-22 Şubat 2020 tarihlerinde İTÜ Taşkışla`da gerçekleştirilecek bilgisiyle çıktığımız II. Kentsel Tasarım Sempozyumu, maalesef İTÜ yönetiminin salonlarını TMMOB`a bağlı Meslek Odalarına kullandırmama kararı sebebi ile bize tahsis edilmiş salonun rezervasyonu iptal edilmiştir. Bu sebeple Sempozyumumuz 27-28 Şubat 2020 tarihlerinde Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi`nde gerçekleşecektir. 

Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının eğitim gördüğü bir Üniversitenin toplantı salonlarını, Anayasa ile kurulmuş, kamu kurumu niteliğindeki TMMOB ve Oda`larına bilimsel ve teknik içerikteki sempozyum, çalıştay, kongre vb. etkinliklerde kullandırtmama kararını TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak kabul etmiyor ve kınıyoruz.

Beşiktaş Belediye Başkanlığına ve Park Bahçeler Müdürlüğüne de bize vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Bilgi evrenseldir ve doğru bilgi hangi kanal aracılığı ile gelirse gelsin değerlidir. Gerçekleştireceğimiz Sempozyumda uzmanlar, akademisyenler, sektör temsilcileri ve katılımcılar ile tartışmaya açılacak olan Kentsel Tasarım, demokratik bir tartışma ortamında, doğru bilgiye erişmek için herkese açık bir etkinlik olarak duyurulmuştur. Bilimsel bilginin en rahat tartışma yeri olması gereken üniversiteler, kamu yapıları olmalarına rağmen kamu yararına kullanımı kısıtlamaktadır.

II.`si İstanbul`da düzenlenecek olan Kentsel Tasarım Sempozyumumuzun konusu, "İSTANBUL" olacaktır. İstanbul`un doğal ve kültürel mirası, kimlik ve ekolojik bütünlük bağlamında geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki bağlantıları, değişimi, dönüşümü; İstanbul Kenti üzerinden gelişen dünyada, her geçen gün yeniden üretilen kentlerin, yapılmış ve yapılması planlanan çalışmaları, yapılacak sunumlar ile tartışmaya açılacaktır. 

"Kolektif Bellek Olarak Peyzaj" temasıyla 1. Uluslararası, 7. Peyzaj Mimarlığı Kongresi`nin ardından gerçekleştirilecek olan II. Kentsel Tasarım Sempozyumu`nda kolektif bellek, İstanbul özelinde konuşulacaktır. 

27-28 Şubat tarihlerinde Mustafa Kemal Merkezi`nde gerçekleşecek olan 2. Kentsel Tasarım sempozyumumuza tüm ilgi duyan mimar, mühendis, şehir plancılarını ve İstanbulluları bekliyoruz.

Not: Katılım ücretsizdir.

Sempozyum taslak programı için tıklayınız. 

II. Kentsel Tasarım Sempozyumu

Düzenleme Kurulu 

 

 

Okunma Sayısı 1039
Fotoğraf Galerisi