TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Salda Golü Millet Bahçesi Projesi Hakkında Açıklama

GENEL MERKEZ
07.05.2020 (Son Güncelleme: 13.05.2020 08:25:19)

 05.05.2020 tarihinde sosyal medyada gerçekleştirilen bir canlı yayın sırasında ‘Salda Gölü Millet Bahçesi` projesinin TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı ile paylaşıldığı dile getirilmiş, hal böyle iken söz konusu projeye TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından onay verildiği şeklinde bir algı ortaya çıkmıştır. 

Öncelikle belirtmek gerekir ki, Salda Gölü Millet Bahçesi projesi yasal prosedür gereği Odamız denetimine sunulmamıştır ve dolayısıyla Odamız denetimine sunulmayan bir projeye ‘onay` ya da ‘uygun görüş` verilebilmesi de mümkün değildir.

Salda Gölü`ne "Millet Bahçesi" yapılacağı ile ilgili basında çıkan ilk haberlerden bu yana TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu olarak, görevlerimizin bizlere yüklemiş olduğu sorumluluk bilinciyle hareket etmiş, ilgili mercilere yazılar yazarak hukuki mücadelemizi de yargı organları nezdinde sürdürme kararlılığında olmuşuzdur. Bu kararlılığımız; mesleğimize, meslektaşlarımıza ve haklarımıza olan sorumluluğumuz kadar bilime, topluma ve doğaya olan sorumluluklarımız doğrultusunda da bundan sonra aynı şekilde devam edecektir.

Kamuoyunun ve Odamız üyelerinin bilgilerine saygılarımızla sunarız.

 

 

Basın Açıklaması: Salda Golü`ndeki Tahribata Suç Duyurusunda Bulunduk 17.04.2020

Basın Açıklaması: Salda`Ma Dokunma! Çalışmalar Hemen Durdurulsun! 14.04.2020

Basın Açıklaması: Salda Golü Millet Bahçesi Değildir! 31.07.2019

 

Okunma Sayısı 148
Fotoğraf Galerisi