TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Basın Açıklaması | Tmmob Izmir Ikk Çeşme Projesi Raporunu Kamuoyuyla Paylaştı

İZMİR
27.06.2020 (Son Güncelleme: 30.06.2020 15:08:58)

Bileşeni olduğumuz TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan ‘Çeşme Turizm Projesi Ön Değerlendirme Raporu’ düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşıldı.

 BASIN AÇIKLAMASI | TMMOB İZMİR İKK ÇEŞME PROJESİ RAPORUNU KAMUOYUYLA PAYLAŞTI

 

 Bileşeni olduğumuz TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan ‘Çeşme Turizm Projesi Ön Değerlendirme Raporu`, 25 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşıldı.

 

 İzmir`de ‘Çeşme Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi` projesini hayata geçirmek için 24 Ocak 2020 tarihinde alınan acele kamulaştırma kararı, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete`de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile yürürlükten kaldırılmıştı. 2054 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı İzmir`in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı`da 178 parseli, Urla ilçesi Zeytineli mahallesine bağlı 333 parseli kapsıyordu. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan ‘Çeşme Turizm Projesi Ön Değerlendirme Raporu`, İzmir Mimarlık Merkezi`nde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşıldı. Toplantıda, raporun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara da ulaştırılacağını söyleyen TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Dönem Sekreteri Melih Yalçın, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başta olmak üzere Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ile de toplantı yaparak raporu onlara da açıklayacağız ve aykırı görüşümüzü ileteceğiz. Bu projenin kamu yararı taşımadığını belirterek, bu konuda tavır almalarını talep edeceğiz" dedi.

 

 Gerçekleştirilen basın açıklamasına Şubemizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Dinçtürk katıldı.

 

Rapor linki: http://www.tmmobizmir.org/wp-content/uploads/2020/06/cesme_rapor.pdf


Okunma Sayısı 22
Fotoğraf Galerisi