TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ile Işbirliği Protokolü Imzalandı.

BURSA
23.07.2020 (Son Güncelleme: 28.07.2020 18:31:16)

23.07.2020 Perşembe günü saat 11.00`de, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihi binada, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında "Sağlıklı Kent Oluşumunda Nitelikli Peyzaj Stratejileri Geliştirilmesi İçin Ortak Teknik İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 

Beton Bursa`dan tekrar Yeşil Bursa`ya!

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube arasında "Sağlıklı Kentleşme, nitelikli peyzaj stratejilerinin geliştirilmesi, mevcut yapılan, yapılacak "Meydan, Park, Mesire Alanı Projelerinde Teknik İş Birliği Protokolü" imzalandı. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Özkaplan Yörüklü`nün 5 yıllık çabası imzalanan protokol ile ilk meyvesini verdi.

 

Taraflar bu protokol çerçevesinde ihtiyaç doğrultusunda yılda en az yılda dört defa bir araya gelerek ya da karşılıklı sunulan raporlarla hukuki düzenlemeler çerçevesinde kente ilişkin ihtiyaç duyulan peyzaj mimarlığı alanındaki konuları değerlendirmek ve bu konudaki gerekli düzenlemeleri yapmakla, halka daha nitelikli hizmet sunulabilmesi için ortak mesleki faaliyet çalışmaları ve teknik iş birliği yapmakla sorumlu tutuldu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarihi Bina`da gerçekleşen imza törenine Şube Başkanı Necla Özkaplan Yörüklü, Şube İkinci Başkanı Esra Özkan, Yönetim Kurulu Üyesi Erşan Menderes ve Şube Teknik Personeli Ece Nilay Göksu katılım sağladı.


Okunma Sayısı 27
Fotoğraf Galerisi