TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

Çevrim Içi Soyleşi: Dokuma Metodolojileri

GENEL MERKEZ
19.11.2020 (Son Güncelleme: 19.11.2020 15:25:48)

Yeni Zelanda Peyzaj Mimarlığı Enstitüsü’nün “Düşünenler ve Yapanlar” serisinin gelecek konuşmacısı Dokuma Metodolojileri konu başlığı ile Penny Allan, Huhana Smith ve Martin Bryant olacak. Etkinlik 24 Kasım 2020 tarihinde, Türkiye saatiyle 22.00’da gerçekleşecektir. Etkinliğin dili İngilizce`dir.

 Farklı bilgi sistemleri ayırt edici özelliklerini kaybetmeden nasıl iç içe geçebilir? Yeni Zelanda Hükümeti tarafından finanse edilen Yeni Zelanda‘daki Horowhenua üzerine bir projede, Wellington‘un kuzeyindeki Kuku Topluluğu‘ndan iwi ve hapu eşliğinde Penny Allan, Huhana Smith ve Martin Bryant, Māori bilgisini, iklim değişikliği bilimi, ekolojik düşünce ve tasarım ve sanat uygulamalarını somutlaştıracak bir gelecek olarak değerlendirdi. Mevcut süt hayvancılığı uygulamaları ve gelecekteki iklim değişikliği etkileri nedeniyle tahrip olan atalardan kalma topraklardaki projeleri, bir dizi yayın ve sergiye konu oldu. Bu tartışmada, Allan, Smith ve Braynt; toprağın ve halkının dayanıklılığını artırmak için metodolojileri hizalama potansiyelini genişletecekler.

Penny Allan, Sidney‘deki Teknoloji Üniversitesi‘nde Peyzaj Mimarlığı profesörüdür. Son üç tasarım araştırma projeleri; MOVED to Design, Earthquake Cities of the Pacific Rim ve Rae ki te Rae, çevre, kültür, dayanıklılık ve tasarım arasındaki ilişkiyi ele alıyor ve hepsi ulusal ödüller aldı.

Huhana Smith (Ngāti Tukorehe, Ngāti Raukawa ki Te Tonga), Māori görsel sanat ve müze uygulamaları, sergi planlama ve uygulama, yerel bilgi ve bilim araştırmaları konularında geniş deneyime sahip bir sanatçı ve akademisyendir. Şu anda Whiti o Rehua‘nın Başkanı | Sanat Okulu, Toirauwhārangi | Yaratıcı Sanatlar Koleji, Massey Üniversitesi, Wellington

Martin Bryant, UTS‘de Peyzaj Mimarlığı Profesörü ve mesleki uygulamalar yapan bir peyzaj mimarı, mimar ve kentsel tasarımcıdır. Küresel çapta önemli araştırmaları, 2017‘de Quito‘daki Birleşmiş Milletler Habitat III konferansı için kentsel ekoloji ve dayanıklılık politika makalesi yazmasına yol açtı.

Detaylı bilgi ve kayıt için TIKLAYINIZ.

Okunma Sayısı 30
Fotoğraf Galerisi